
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 2 V |
| Output Current | 600 mA |
| Output Voltage | 3.3 V |
| Quiescent Current | 21 µA |
| Topology | Buck |
| Switching Frequency | 3 MHz |
| Max Input Voltage | 6 V |
| Number of Outputs | 1 |
Stock: 1335
Distributors
pcbx
Unit Price$1.49527
Ext.Price$1.49527
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.49527 | $1.49527 |
| 10 | $1.11397 | $11.13970 |
| 25 | $1.01993 | $25.49825 |
| 50 | $0.96548 | $48.27400 |
| 100 | $0.91392 | $91.39200 |
| 300 | $0.87236 | $261.70800 |
| 500 | $0.83270 | $416.35000 |
| 1000 | $0.80706 | $807.06000 |
| 3000 | $0.76944 | $2308.32000 |
| 5000 | $0.75063 | $3753.15000 |
